Plej-of Prve A lige: Teodo deklasirao Mornar

0

Košarkaši Teoda napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale plej-ofa I A MCKL.

Tivćani su sinoć u „Župi“ u prvom meču za plasman u polufinale plej-ofa savladali Mornar 104:79. Revanš je u petak u Baru, ali jasno je da su Tivćani jednom nogom već u polufinalu, jer će u „Topolici“ braniti +25…

Prva četvrtina donijela je dobru košarku i egal – nakon pet minuta igre bilo je 14:10, a nakon prve četvrtine 26:24 za Teodo. Mnogo agresivnije krenuli su Tivćani u nastavku i poveli 35:25. Od tog trenutka Teodo je počeo da pravi razliku, pa je u 18.minutu bilo čak 54:34, a na poluvremenu 60:41. U nastavku Barani nijesu mogli da prate ritam domaćih, koji su u 36.minutu imali i 33 poena prednosti (93:60)…

Kod domaćih se istakao Kusovac, koji je sa 19 poena bio najefikasniji kod Teoda. Ilić je postigao 17, a Tadić 15 koševa. Kod gostiju Radetić je bio najefikasniji sa 22.