“Plavi“ bliži finalu: Budućnost savladala Mornar

0

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar 97:88 u prvoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige.

Mornar je i počeo odlično, tokom prve četvrtine je postigao čak 31 poen, ali je i Budućnost bila efikasna u napadu, što je posebno došlo do izražaja krajem treće i u četvrtoj četvrtini.

Tada su Podgoričani “sipali“ iz svih oružja, pogađali su i Ivanović, i Dela Vale, i Popović, Danilo Nikolić, gosti nijesu znali odakle im prijeti veća opasnost.

Džastin Kobs sa 22 i Nikola Ivanović sa 18 poena bili su najbolji u pobjedničkom timu. Dvocifren učinak imali su još Vili Rid sa 13, Danilo Nikolić sa 11, te Petar Popović i Melvin Edžim sa po 10 pogodaka.

Kod Mornara, 24 poena Džejkoba Pulena, po 12 su dodali Derek Nidam, Ajzea Vajthed i Milko Bjelica.

Revanš je u petak u Topolici. Budućnost bi se u slučaju novog trijumfa plasirala u finale, dok će Barani juriti majstoricu.