Na koji će način Glavni grad riješiti pitanje bazena crvenog mulja u Botunu, kao i kako teče komunikacija, šta je do sada urađeno i kakve su finansijske posljedice mogućeg stopiranja gradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u istom zetskom selu, da li nova sanitarna kada “Deponije” zaista otežava život na Koniku i dijelu Tuzi, šta je sa obećanim subvencijama za produženi boravak mlađih osnovaca…
To su samo neka od pitanja na koja će 7. oktobra odbornicima Skupštine Glavnog grada odgovarati gradonačelnik Saša Mujović i njegovi saradnici, ali i čelnici lokalnih preduzeća, prenose Vijesti.
Odbornica Nove srpske demokratije Jelena Milošević takođe će se kod Mujovića interesovati za situaciju u Botunu.
“Da li ste razgovarali sa stanovnicima Zete u vezi s kolektorom u Botunu? U javnosti kruže priče da je građanima ponuđen otkup zemljišta i trosobni stan u Podgorici. Smatram da je veoma važno da građani budu tačno informisani, pa Vas molim da kažete s kim ste tačno razgovarali i šta im je zaista ponuđeno”, pita ona.
Predsjednika kluba odbornika DPS-a Andriju Klikovca, stoji na sajtu Skupštine Glavnog grada, interesuje pitanje bazena crvenog mulja u Botunu.
“Na koji način će Glavni grad pomoći stanovnicima Botuna u vezi s rješavanjem crne ekološke tačke – bazen crvenog mulja, koja decenijama ugrožava život građanima Zete i Podgorice i koji su dalji koraci”, pitao je Klikovac.
Miloša Maškovića iz Evropskog saveza interesuje na koji će način Glavni grad osigurati početak gradnje u Botunu, s obzirom na najave da će to mještani fizički spriječiti.
“Da li planirate da, ukoliko medijacija i organizacioni koraci ne budu dovoljni, uputite zvaničan zahtjev Ministarstvu unutrašnjih poslova – Upravi policije za asistenciju pri obezbjeđenju radova…”, zanima Maškovića.
Mirza Krnić iz Preokreta se takođe interesuje za Botun. On je sekretara sekretarijata za finansije Balšu Špadijera pitao na osnovu koje dokumentacije zvaničnici Glavnog grada saopštavaju da bi, u slučaju da se ne počne s gradnjom kolektora do kraja godine, Podgorica platila “penale” od 100 miliona eura. Krnić je pitao i kad će kompletna finansijska dokumentacija u vezi s postrojenjem biti dostupna.
