Pirova pobjeda: Mitrović sa dva gola slomio Litvaniju

0

Pet minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno za još jednu pobjedu nad Litvanijom. Uz rezultat u Kijevu, gdje je Ukrajina savladala Portugaliju, Srbija je trijumfom u Vilnjusu ostala, koliko-toliko, u trci za Evropsko prvenstvo. Naravno, nije moglo bez drame na kraju, jer je odbrana ponovo poklekla, sedmi put u sedmom meču kvalifikacija, a u sudijskoj nadoknadi domaći su promašili zicer za izjednačenje – 2:1 (0:0).

Rasplet mečeva ove večeri je ono čudo u koje se uzdao Ljubiša Tumbaković. Orlovi da pobijede preostale dvije utakmice do kraja kvalifikacija, a da Portugalija ne dobije jednu. Da li je to realno? Reklo bi se da nije, ali bilo je i većih čuda u svetu fudbala… A, čuvar srpskih snova o odlasku na Evropsko prvenstvo, koje se sanja od 2000. godine je Aleksandar Mitrović. U nevjerovatnoj je golgeterskoj formi. Na šest golova u poslednje četiri utakmice dodao je još dva u Vilnjusu. Za pet minuta. Oba na asistencije Adema Ljajića. Pakleni osjećaj za gol ima fudbaler Fulama, uvijek se nađe na pravom mjestu u pravo vrijeme i sa lakoćom šalje loptu u mrežu.