Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je privođenje dvojice srpskih dječaka iz Zubinog Potoka zbog natpisa na majicama slika i prilika „demokratije“ Aljbina Kurtija pred očima međunarodne zajednice i upitao gdje se još u svijetu djeca privode zbog slika na majicama.
„Ovako Kurti srpskim đacima ‘čestita’ početak školske godine – šalje svoje policijske falange da privode srpske maloletnike zbog natpisa na majicama. Slika i prilika Kurtijeve ‘demokratije’ pred očima međunarodne zajednice! Gdje se u svijetu još djeca privode zbog slika na majicama?”, napisao je Petković na mreži X.
Овако Курти српским ђацима „честита“ почетак школске године – шаље своје полицијске фаланге да приводе српске малолетнике због натписа на мајицама. Слика и прилика Куртијеве „демократије“ пред очима међународне заједнице! Где се на свету још деца приводе због слика на мајицама? https://t.co/2g1QiszQHA
— Петар Петковић (@PetkovicPetar) September 1, 2025
(Pink.rs)

Rat prijatelji,rat.Pa ce Kurti dje mu je i mjesto.Na zemlju,ne pod zemlju.Likvidirati i ostaviti da trune ako ga i crvi budu htjeli!!!Ove nepravde nad nama moraju vise da se resavaju.Nacerat ce te pojedince da se useru sebi u zivot jer vi ne reagujete cak i kad nam djecu diraju.Vucicu samo pozovi ima nas mnogo spremnih za Kosovo i Metohiju!!!!