Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković obraća se na konferenciji za medije.

Direktor Kancelarije za KiM bio je u delegaciji Beograda koja je juče razgovarala s delegacijom Prištine, u okviru briselskog dijaloga.

– Nakon izuzetno teškog dana u Briselu, čini se i gotovo najtežeg dana u poslednjih jedanaest godina koliko traju pregovori, od jutros smo nastavili razgovore. Predsednik Vučić je od jutros sa svojim saradnicima nastavio naporno i vredno da radi na pronalaženju kompromisnih rešenja o jučerašnjem danu i svemu što se juče dešavalo u Briselu. Jutros je ivzestio i predsednicu Vlade kao i nekoliko funkcionera u Vladi Srbije. Time smo po povratku iz Brisela započeli naš danonoćni rad u nadi da sačuvamo mir i stabilnost. Od danas počinje naša trka sa vremenom, kako da pored svih problema i poteškoća kao i nemogućih uslova koje stvara Aljbin Kurti, osiguramo bolji život i mir pre svega za Srbe na KiM, izbegnemo sukobe, ali i nastavimo sa razvojem i napretkom cele naše države – kazao je Petković

On je rekao da će se predsednik Vučić obratiti naciji u 13.30 u nedelju.

– Jučerašnji dan je bio izuzetno težak. Dali smo sve od sebe da sačuvamo mir – istakao je Petković.

– Imamo predsednika koji se iskreno i posvećeno borio za interese Srbije – dodao je Petković.

Tagovi