„Petarde” Bohuma i Dortmunda: Union ponovo lider

0

Union Berlin će, makar do sjutra, biti lider njemačke Bundeslige.

Tim iz prestonice je u 19. kolu najkvalitetnijeg fudbalskog takmičenja u Njemačkoj na svom stadionu savladao ekipu Majnca rezultatom 2:1 (1:0) i vezao četvrtu pobjedu. Na taj način je iskoristio niz remija Bajerna i preuzeo prvo mjesto na tabeli.

Vodeći gol za Union dao je Behrens u prvom dijelu, da bi u 79. izjednačio Ingvartsen iz jedanaesterca. Ipak, samo pet minuta kasnije gol za Union dao je Siebaču i time je donio tri boda i prvo mjesto timu sa stadiona Starog šumara.

Vidjeli smo ove subote dvije „petarde” u režiji Bohuma i Borusije Dortmund.

Bohum je na svom stadionu rezultatom 5:2 (3:0) savladao Hofenhajm, a među strijelcima su bili Takuma Asano i Erhan Mašović.

„Jaguar“ je donio 3:0 pred kraj prvog poluvremena solo prodorom i efektnom završnicom, dok je srpski reprezentativac mrežu pogodio glavom poslije kornera u 69. minutu.

„Milioneri“ su bili ubjedljivi protiv Frajburga rezultatom 5:1 (1:1).

Nakon prvog dijela susreta u kom su pogađali Šloterbek na jednoj, odnosno, Holer na drugoj strani, Dortmund je dodao gas u nastavku. Redom su pogađali Adejemi, Ale, Brandt i na kraju Reina za konačnih 5:1.

Keln i Lajpcig su remizirali bez golova, dok je Ajntraht sa 3:0 i dva gola Rendala Kolo Muanija, te jednim Bute u nadoknadi vremena, slavio protiv Herte iz Berlina.

Rezultati 19. kola Bundeslige – petak: Augzburg – Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0) /Beriša 55/, Borusija Dortmund – Frajburg 5:1 (1:1) /Šloterbek 26, Adejemi 48, Ale 51, Brandt 69, Rejna 82 – Holer 45/, Union Berlin – Majnc 2:1 (1:0) /Behrens 32, Siebaču 84 – Ingvartsen 79p/, Keln – Lajpcig 0:0, Ajntraht – Herta 3:0 (2:0) /Kolo Muani 21, 28, Buta 90+4/, Bohum – Hofenhajm 5:2 (3:0) /Hofman 22, Forster 30, Asano 40, Mašović 69, Brošinski 83 – Baumgartner 49, Dabur 77/, nedjelja od 15.30: Štutgart – Verder, 17.30: Volfzburg – Bajern.