Petarda Zvezde u Bačkoj Palanci: Bod do jednog rekorda

0

Fudbaleri Crvene zvezde došli su na korak od obaranja svetskog rekorda u broju osvojenih bodova tokom jedne sezone, pošto su trijumfom u Bačkoj Palanci nad domaćom OFK Bačkom 5:0 stigli do 105 bodova.

Prvo poluvreme obilježio je trostruki asistent Gelor Kanga koji je namještao golove Pavkovu i Gavriću, a izveo je i korner posle koga je Petrović postigao gol i ako to nije bila asistencija u klasičnom smislu.

U prvom dijelu igre na trenu je bio kombinovani tim, u nastavku su ušli standardni prvotimci, ali nisu uspjeli da nadmaše golgeterski skor rezervista.

Mreže ipak nisu mirovale jer je Ivanić postigao peti gol pred kraj susreta.

Zvezda u poslednjem kolu dočekuje Metalac u utakmici u kojoj će po svemu sudeći pasti dva rekorda – svetski u broju bodova osvojenih u jednoj sezoni koji trenutno drži Seltik i srpski, po broju datih golova, koji je u vlasništvu Partizana.

Zvezdi je za prvi potrebna pobjeda, a za drugi da njeni igrači postignu tri gola.