Petarda na Zlatici, Sutjeska se prošetala u Podgorici

0

Derbi osmog kola Telekom 1. CFL pripao je fudbalerima Sutjeske, koji su sa 4:1 savladali Budućnost u Podgorici.

Nikšićani su u uzbudljivoj utakmici imali dva gola viška zahvaljujući golu Stefana Nikolića i autogolu Dejana Boljevića. Budućnost je ubrzo uzvratila preko Igora Ivanovića, ali je sve poslije toga bilo u znaju gostiju. U finišu prvog poluvremena Boljević je postigao još jedan autogol nakon udarca Damira Kojaševića, da bi u nastavku Kojašević postavio konačnih 4:1 u 54. minutu.

Titograd je na gostovanju Grblju nastavio seriju dobrih rezultata – 2:0. Petnaestak minuta prije kraja Igor Vukčević je doveo svoj tim u vođstvo, da bi u u posljednjem minutu regularnog toka Mamadu Mendi potvrdio trijumf ekipe iz Podgorice.

Zeta je golom Stefana Vukčevića u 53. minutu došla do pobjede nad Podgoricom – 1:0. Istim rezultatom slavila je Iskra na gostovanju Petrovcu. Trenutak odluke desio se u 7. minutu, kada je Driton Camaj zatresao mrežu protivnika.

Najubjedljiviji trijumf u ovom kolu ostvario je Kom protiv Rudara – 5:0. Žarko Popović je golovima u 11. i 32. minutu najavio goleadu, da bi sjajno poluvrijeme za Zlatičane krunisao Mihailo Petrović Njegoš u 37. minutu. Sava Gardašević je sa dva gola u posljednjih desetak minuta meča postavio konačan rezultat.