Partizan za deset minuta slomio Zadar

0

Nema zime za crno-bele. To je bar jasno nakon odlične partije izabranika Andree Trinkijerija u Zadru, gde je Partizan protiv istoimenog tima uspio da upiše veoma važnu i vrijednu pobjedu pred vječiti derbi koji je na programu naredne nedelje u Beogradu. Ekipa sa hrvatskog primorja večeras je uspjela da parira gostima samo desetak minuta – 57:72.

Definitivno je Parni valjak pozitivno odreagovao na poraz od Venecije u Evrokupu pre samo nekoliko dana. Večeras je viđena daleko veća čvrstina u odbrani, nije dopušten preveliki broj ofanzivnih skokova rivalu, što je umnogome olakšalo i utabalo put ka novom trijumfu u ABA ligi.

Pobjedu Partizana je večeras uveličala i odlična partija Markusa Pejdža, vjerovatno njegova najbolja ove sezone u dresu crno-belih. U prvom poluvremenu, odlični Amerikanac je za svega devet minuta provedenih na terenu ubacio 11 poena. Iako je u drugom poluvremenu bio nešto slabiji, treba istaći da je važnom trojkom prekinuo nalet Zadra sredinom treće dionice. Na kraju, Pejdž je meč završio sa 14 poena.