Partizan vezao peti poraz: Rekord Miler-Mekintajera

0

Košarkaši Partizana vezali su peti poraz u svim takmičenjima, pošto su na svom parketu poraženi od Bajerna 78:79 u 26. kolu Evrolige.

Crno-bijeli su se mučili u prvih 13 minuta, nakon čega su serijom 13:4 preokrenuli na 40:37. Odličnu rolu u drugoj četvrtini imao je centar Frenk Kaminski, koji je šutirao trojke 4/4 i bio najzaslužniji što je šampion ABA lige otišao na poluvrijeme sa četiri poena viška.

Prvi put su crno-bijeli imali dvocifrenu prednost nakon trojke Džejmsa Nanelija sredinom treće četvrtine (57:47).

Silvan Fransisko je sa osam vezanih poena u finišu trećeg kvartala približio tim Pabla Lasa na minus četiri (63:59).

Nakon mini serije 5:0 koju je zaključio Serž Ibaka, Bavarci su na dva minuta i 40 sekundi prije kraja izjednačili na 72:72.

Pi-Džej Doužer je sa četiri poena pomogao domaćima da prodišu. Klub iz Humske je međutim po ko zna koji put ove sezone u finišu ispustio pobjedu. Beograđani su poslednji koš postigli na 49 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene, kada je Kaminski pogodio za 78:74.

Gosti su nakon toga vezali pet poena i slavili. Arenu je utišao Fransisko, trojkom na 1,1 sekund do kraja, nakon što je ostavljen da odigrao ‘1 na 1’ sa mnogo višim i sporijim Kaminskim.

Željko Obradović je tražio tajm-aut, nakon kojeg je Kevin Panter šutnuo trojku – lopta se nećkala i na kraju izašla iz obruča.

Fransisko je meč završio sa 20 poena. U pobjedničkom timu su dvocifreni bili još Ibaka sa 14, Karsen Edvards sa 12 i Danko Branković sa 11 poena. Crnogorski reprezentativac Dino Radončić upisao je dva poena sa linije za slobodna bacanja na startu utakmice. Na parketu je proveo nešto više od osam minuta.

Partizanu su uzalud bila 22 poena Pantera, 14 Kaminskog i po 10 Nanelija i Doužera.

Na startu utakmice je ovacijma dočekan bivši kapiten Partizana, Vladimir Lučić.

Ovo je međutim bila noć bivšeg plejmejkera Partizana, sada Baskonije, Kodi Miler-Mekintajera. Amerikanac je u pobjedi Baskijaca nad Asvelom (94:80) ostvario tripl-dabl učinak – po 11 poena i skokova i 20 asistencija, za indeks korisnosti 42. Miler-Mekintajer, kojem je naš trener Duško Ivanović preporodio karijeru, ujedno je oborio rekord Evrolige po broju asistencija na jednom meču. Prethodni su držali Stefan Jović i Fakundo Kampaco, sa po 19 dodavanja za koš.

Najefikasniji u ekipi crnogorskog trenera bio je Markus Hauard sa 18 poena. Met Kostelo i Čima Moneke su dodali po 14, a Vanja Marinković 12 poena.

Kod Asvela su dvocifreni bili veterani Žofri Lovernj sa 16, Edvin Džekson sa 14 i Noa Jakov sa 11 poena.

Olimpija Milano je lakše nego što to konačan rezultat govori (81:76) savladala evropskog prvaka, Real Madrid.

Manekeni su tok meča usmjerili na svoju vodenicu nejvjerovatnom serijom 21:0 u finišu prve i na startu druge četvrtine (36:19). Imali su izabranici Etorea Mesine već u prvom poluvremenu 21 poen prednosti, da bi nakon velikog odmora kraljevski klub zaigrao bolje, prišao na samo tri poena minuta (73:76) na nešto više od tri minuta do kraja meča. Nikola Mirotić je međutim preuzeo odgovornost i odbio napad gostiju.

Podgoričanin je meč završio sa 23 poena. Šavon Šilds je upisao četiri više.

Dvocifreni u satavu Reala bili su Džanan Musa sa 13, Mario Hezonja sa 12 i Gabrijel Dek sa 10 poena.

Olimpijakos je slavio u Valensiji (78:65).

Pobjednike je predvodio Ajzea Kenan sa 16 poena, dok su Mozes Rajt i Šakil Mekisik ubacili po 10.

Kod Narandžastih su se istakli Semi Odželeje sa 19 i Ćabi Lopez-Arostegi sa 10 poena.