Partizan u nizu: Tavamba i Ožegović preskočili Bačku

0

Blickrig. Još jednom. Pred odlazak na reprezentativnu pauzu pobeđivao je tako što je rivala „lomio“ po kratkom postupku, u razmaku od tri (Čukarički) ili dva minuta (Javor i Radnik), a po povratku sa predaha odlučio je da ništa ne čeka, već da u ranoj fazi utakmice sebi obezbedi komciju, dovoljnu da ne paniči, već da pobedi maltene bez preznojavanja. Partizan je u Bačkoj Palanci pobednički niz produžio na pet susreta, razoružavši OFK Bačku već posle 238 sekundi, da bi je u finišu dotukao i nagovestio da spreman čeka predstojeći plej-of – 2:1.
Nije to bila spektakularna igra, niti bog zna kakav ugođaj za oko 3.000 navijača, međutim, premijerno gostovanje šampiona na stadionu „Slavko Maletin Vava“ pokazalo je da tim iz Humske 1 vraća automatizme koji su ga krasili sredinom jeseni, kad je igrao značajnu ulogu u Ligi Evrope i da može da računa na probuđenog Ognjena Ožegovića. Nekadašnji napadač Čukaričkog je iz jedanaesterca, na isteku četvrtog minuta, potvrdio da je u formi, bio je precizan treći put na poslednja četiri susreta i sa njegovim pogocima tim Miroslava Đukića napumpanih mišića ulazi u završnicu sezone.