Partizan u Kruševcu izašao iz rezultatske krize: TSC prišao na dva boda

0

Uzbudljiva i sadržajna utakmica u Kruševcu između Napretka i Partizana u okviru 34. kola Superlige Srbije. Šest golova, uz mnoštvo propuštenih prilika crno-bijelih za konačnih 3:3, pa sada Partizan na drugom mjestu na tabeli ima samo dva boda više od trećeplasiranog TSC-a koji je u isto vrijeme savladao ekipu kragujevačkog Radničkog sa 4:3.

Sve je počelo idealno za Partizan. Već u sedmom minutu meča crno-bijeli su poveli kada je Nikola Antić odlično izveo korner sa desne strane, a Aleksandar Filipović je zahvatio loptu glavom i poslao je u donji desni ugao gola golmana Savića – 0:1.

Imali su crno-bijeli inicijativu, djelovalo je da imaju punu kontrolu dešavanja na terenu, a u 13. minutu je Nemanja Nikolić posle saradnje sa Severinom bio zamalo neprecizan u situaciji kada je mogao da duplira prednost Partizana.

Od tog trenutka ekipa Napretka je polako uspjela da se oslobodi pritiska i kako je meč odmicao Kruševljani su postajali sve ambiciozniji i konkretniji u napadu.

Taj utisak je postao još snažniji od 19. minuta, kada je na centaršut Tomića sa desne strane, Majdevac zahvatio loptu glavom pored Filipovića i poslao loptu u desnu stranu gola golmana Jovanovića – 1:1.

Samo sedam minuta kasnije golman Partizana je po drugi put morao da vadi loptu iz mreže, a ovoga puta ga je savladao kapiten Napretka Nebojša Bastajić, preciznim udarcem sa petnaestak metara. Lopta je završila uz lijevu stativu, Jovanović ni ovoga puta ništa nije mogao da učini – Napredak okreće na 2:1.

Partizan sve do poslednjih pet-šest minuta prvog poluvremena nije uspijevao da ponovo priprijeti, a onda je uslijedila serija propuštenih prilika Natha, Kalulua, Nikolića…

Kako je završeno prvo, tako je počelo i drugo poluvreme – još jednom velikom prilikom koju crno-bijeli nisu iskoristili. Igrao se 47. minut meča, ovoga puta slobodan udarac za goste, odličan centaršut u kazneni prostor, gdje štoperi Partizana Kovačević i Filipović ne uspijevaju da sa oko pet metara pošalju loptu u mrežu.

I opet Napredak uspeva da kazni nove promašaje crno-bijelih! Već u 50. minutu meča Majdevac postiže svoj drugi gol. Bila je to brza akcija domaćih, Majdevac je prihvatio loptu na dvadesetak metara od gola Partizana i pored Filipovića i Kovačevića šalje izuzetno precizan udarac u donji lijevi ugao gola golmana Jovanovića – 3:1.

Nevjerovatno je šta Partizan nije iskoristio samo minut kasnije! Severina je uputio udarac sa oko 14 metara, golman Savić je odbio loptu do Kalulua, koji šutira iskosa sa lijeve strane, ali Savić opet uspijeva da zakači tu loptu i pošalje je u korner!

U 57. minutu opet mnogo sreće za Kruševljane posle novog pokušaja Severine iskosa sa desne strane, šutirao je sa petnaestak metara u suprotni ugao, ali umjesto mreže pogodio je stativu!

Četiri minuta kasnije lijepa akcija Partizana, Zahid je lijepo uposlio Goha koji je utrčao u kazneni prostor, ali golman Savić u situaciji jedan na jedan zaustavlja i njegov udarac!

Ikonačno, tek u 80. minutu Partizan koristi svoju inicijativu. Rezervista Aleksa Janković koji je desetak minuta ranije zamijenio Stojkovića, sa lijeve strane terena je ušao u sredinu, a kada je stigao do ivice kaznenog prostora, uputio je precizan udarac u donji lijevi ugao i vratio nadu Partizanu – 3:2.

Naravno, očekivao se još jači pritisak Partizana u samom finišu meča, to se i dogodilo, a u 89. minutu crno-beli stižu do zasluženog izjednačenja. Janković je počeo akciju, nastavbio Baždar koji je sa leve strane uposlio Zahida koji šutira sa nekih 7-8 metara i ta lopta nekako završava u mreži posle neuspele intervencije fudbalera domaćih – 3:3.

U nadoknadi vremena Partizan nije uspio još koji put da priprijeti i eventualno dođe do cijelog plena, pa je morao da se zadovolji i ovim jednim bodom kojim je, ako ništa drugo, prekinuo seriju od pet vezanih poraza.