Partizan u Kragujevcu upisao desetu pobjedu u nizu: Crno-bijeli na plus sedam

0

Fudbaleri Partizana gostovali su u odloženom 4. kolu Superlige Srbije ekipi Radničkog iz Ništa i trijumfovali ubjedljivim rezultatom od 4:0.

Većim dijelom prvog poluvremena Radnički je čak i više prijetio nego Partizan, međutim u 34. minutu Kalulu nakon sjajnog pasa Saldanje snažnim udarcem u rašlje donosi prednost crno-bijelima. Nakon tog gola do poluvremena nije bilo nekih većih šansi.

Radnički je i u drugo poluvreme ušao odlučno, napadao je i imao i jednu fenomenalnu šansu preko Činedua, međutim nije uspio da postigne gol. Nemanja Nikolić ulazi u igru u 62. minutu da bi samo nakon jednog minuta i prvog konktakta sa loptom poslao loptu u mrežu domaćina i duplirao prednost crno-bijelih. Nakon toga Radnički dobija i crveni karton i već tada je bilo jasno da će Partizan odnijeti tri boda sa teškog gostovanja.

Zatim u 81. Saldanja postiže pogodak i donosi tri gola prednosti crno-bijelima a samo šest minuta kasnije u 87. minutu upisuje se u listu strijelaca i Severina, i to je bio i konačan rezultat od 4:0 za crno-bijele.

Izabranici Igora Duljaja ovim trijumfom stižu do 10.vezanog trijumfa i sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu.