Partizan sve dalje od Lige šampiona: Ivanović presudio bivšem klubu u nastavku meča na Banovom Brdu!

0

Fudbaleri Čukaričkog pobijedili su Partizan na svom terenu sa 1:0 u 30. kolu Superlige Srbije, poslednjem u regularnom dijelu sezone.

To znači da Čukarički u plej-of ulazi sa treće pozicije i ima 62 boda, koliko i drugoplasirani TSC. Partizan je ostao na četvrtom mjestu sa 57 bodova i biće mu užasno teško da u preostalih sedam kola izbori drugu poziciju, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Nakon ovog rezultata je jasno da će Čukarički biti domaćin već u nedelju od 18.30 sati u 31. kolu, odnosno prvom kolu plej-ofa, kada će se ove dvije ekipe ponovo međusobno sastati.

Gol odluke postigao je Đorđe Ivanović u 47. minutu.

Na Banovom brdu je danas konačno nastavljen susret koji je prekinut prošle sedmice. Meč je krenuo od 22. minuta i igrao se bez gledalaca.

U 27. minutu viđena su potencijalna uzbuđenja pred oba gola. Prvo je Ivanović dobio loptu u kaznenom prostoru Partizana, ali je Saničanin veoma dobro startovao i otklonio opasnost. Potom je na drugoj strani Pantić imao lijepu ideju, ali ne i realizaciju kod dodavanja ka Rikardu Gomešu.

U 34. minutu se desila prva prava šansa, kada se računa i onaj dio meča iz prošle sedmice. Natho je tukao sa distance, a golman Popović umalo nije kiksnuo i omogućio gostima da povedu. Na sreću domaćeg tima, ostalo je 0:0.

Popović se iskupio u 41. minutu, kada je odlično intervenisao posle silovitog udarca Uroševića.

Prvo poluvreme je produženo za šest minuta, a najbolja prilika viđena je u nadoknadi, kada je golman Partizana Stevanović zaustavio pokušaj Lučića iz odlične pozicije.

Samo što je počelo drugo poluvremene, Čukarički je poveo. Badamosi je na centru „otresao“ Vujačića u duelu, poslao je pas u prazan prostor za Đorđa Ivanovića, koji je bio puno brži od Saničanina, izašao sam pred Stevanovića i lako ga matirao.

Ivanović se inače nije radovao pogotku protiv svog bivšeg kluba.

Partizanu je dugo trebalo da se oporavi od ovog šoka, a Čuka je propustio da ga nokautira u 66. minutu, kada je zaprijetio Kovač, a Stevanović imao mnogo sreće.

Gosti su se prenuli tek u 72. minutu, kada su stvorili veliku šansu. Jović je centrirao desnom spoljnom za Rikarda koji je tukao glavom, ali je Popović izvrsno odbranio.

Tri minuta kasnije je Ivanović mogao do drugog gola na meču, tukao je iz izgledne pozicije, a Stevanović mu je ukrotio šut.

U 85. minutu je Partizan izveo najljepšu akciju na utakmici, kombinovali su Fejsa, Urošević i Pavlović, ovaj poslednji je šutirao, a ispriječio se Drezgić i sačuvao je prednost svom timu.

Do kraja su pokušavali i jedni i drugi, ali se rezultat nije mijenjao.