Partizan se muči: Zadar pao poslije produžetka

0

Napravio je Zadar velike probleme ove sezone kada je pobijedio Partizan u Beogradskoj Areni, pa su crno-beli sada s Andreom Trinkijerijem otišli da se revanširaju istom mjerom. To je uspjelo crno-belima koji su u neizvesnoj utakmici uspeli da izađu kao pobednici rezultatom 97:92 (82:82) i to posle odigranog produžetka. Važan trijumf za beogradski tim u borbi za mjesto u plej-ofu, posebno posle poraza od Monaka u Evrokupu, kao i zbog činjenice što je trijumf došao u gostima. I to na ovakav način. U meču u kom je Litl imao otvoren šut za pobjedu na isteku 40. minuta.

Važne trojke u poslednjoj dionici dali su Vanja Marinković i Markus Pejdž (njegov fenomenalan šuterski posao danas, 7/10 za tri, 28 poena). Partizan je u poslednja dva minuta ušao s prednošću od 81:77, Litl je kasnije ubacio važnu trojku i Partizan je imao samo 82:80. Si je bio neprecizan iz kornera, a Litl je dvojkom doneo izjednačenje na 34 sekunde do kraja. Pejdž je potom šutirao za tri i promašio, Renfro je rješavao u poslednjem napadu ali ni on nije bio precizan. Imao je ćak Litl šut za pobjedu, promašio je, i tako smo došli do produžetka.

Pejdž je tamo dao tri trojke, a onda je i Marinković ubacio jednu daleku na nekoliko sekundi do kraja i tu stavio tačku! Pejdž je dao 28 poena, Marinković 13, Nikola Janković 12, a Renfro i Stefan Janković po 10. S tim što je Renfro imao i 10 asistencija.