Partizan rutinski odradio gostovanje u Surdulici

0

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik u Surdulici 2:0 (1:0) u utakmici 12. kola Mozzartbet Superlige Srbije. Tako su crno-bijeli, uoči dvonedeljne reprezentativne pauze, ponovo se vratili na pet bodova zaostatka u odnosu na Crvenu zvezdu. Sada su na petom mjestu na tabeli sa jednom ili dvije utakmice manje u odnosu na konkurente ispred sebe. Radnik je ostao ubjedljivo poslednji na tabeli sa samo četiri osvojena boda iz čak 12 odigranih utakmica.

Daleko i teško gostovanje, makar kada je u pitanju kvalitet terena, Partizan je otvorio odlično, golom već u 10. minutu. Prethodno je štoper iz Gane Sadik Abubakar faulirao Kvinsija Meniga, a VAR asistencija je sugerisala Lazaru Lukiću da dosudi jedanaesterac Najstrožu kaznu izveo je Bibras Natho, i u svom stilu, golmana Ranđelovića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu. Sam ritam utakmice nije bio pretjerano jak i zanimljiv, pa osim sporadičnih pokušaja na obje strane, nije bilo pravih šansi. Tek u samoj završnici prvog poluvremena je Fuseni Dijabate poslao „projektil“ lijevom nogom sa oko 25 metara i fenomenalnim udarcem zatresao prečku.

Nije imao sreće da se upiše u strijelce fudbaler iz Malija, ali jeste Kvinsi Menig poslije 10 minuta igre u nastavku. Primio je loptu iskosa na desnom roglju peterca, namjestio se fintom i „probušio“ golmana udarcem u njegov bliži ugao. Poslije toga, Partizan je ponovo umrtvio meč i praktično završio posao, jer Radnik nije pokazao nikakvu reakciju u preostalom dijelu susreta. Iako je do kraja ostalo još gotovo 40 minuta, ništa interesantno se nije događalo.