Partizan neporažen: Pavkov pogodio za pravedan remi

0

Mnogo tuče, ne toliko kvalitetnog fudbala, nekoliko sudijskih grešaka i dva gola – od toga jedan spektakularan. Milan Pavkov je još jednom pokazao da ne umije da postiže obične golove. Novim pogotkom za TV špice donio je Crvenoj zvezdi vrijedan bod u 159. večitom derbiju i sačuvao joj 15 bodova prednosti u odnosu na Partizan, ali je Parni valjak još jednom pokazao da i te kako može da se nosi sa ovom ekipom Vladana Milojevića. Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, Crvena zvezda u drugom, na kraju ravnopravnih – 1:1 (0:1).

Ekipa Zorana Mirkovića je kao i u okršaju na početku sezone uspjela isključi vitalne poluge Zvezdone igre, okrene utakmicu na svoju vodenicu i povede golom Nemanje Nikolića u idealnom trenutku, igrao se 37. minut. Ipak, Vladan Milojević je rizikovao, promijenio formaciju i krenuo u totalnu ofanzoivu što mu se vratilo u 74. kroz fantastičan pogodak Milana Pavkova.