Partizan ispustio Plzenj

0

Fudbaleri Partizana i Viktorije iz Plzenja odigrali su u Beogradu neriješeno 1:1 u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope, pred 22.000 gledalaca na stadionu u Humskoj ulici. Domaćin je propustio priliku da u Češkoj ponese znatno povoljniji rezultat koji bi neprikosnoveni lider tamošnjeg prvenstva teško dostigao. Ovako će puleni Miroslava Đukića morati da ponove , odnosno, unaprijede igru koja ih je krasila sinoć do 70. minuta- kada su vodili sa 1:0 i pokušavali da dupliraju prednost pred revanš. Slaba je utjeha Partizanu i njegovim navijačima što su do poslednjeg kvartala odigrali jednu od taktički najzrelijih utakmica u Evropi-čvrsto, sinhronizovano i odgovorno u odbrani, smisleno, tačno, ali i na trenutke nekonkretno u napadu i što su gosti u finišu meča imali pomoć sudija (nedosuđeni ofsajd Krmenčika u situaciji kada je asistirao za pogodak i sumnjivo dosuđeni drugi žuti karton Milanu Mitroviću). Plzenj je u 81. minutu preko Reznika došao do zlatnog gola u gostima i anulirao prednost koju je crno-belima donio Leandre Tavamba 23 minuta ranije.
– Ostaje žal za primljenim golom, imali smo dvije zrele prilike još u prvom poluvremenu i stvorili više šansi od Viktorije. Ostaje 90 minuta u Plzenju gde ćemo pokušati da pobedimo. U revanš ulazimo bez kalkulacija – izjavio je Đukić na konferenciji za medije.
Iako je njegov tim ostvario željeni rezultat, trener Viktorije Pavel Vrba ističe da će njegovim fudbalerima i u revanšu biti potrebno mnogo snage da prođu Partizan.
– Posle ovakve utakmice ne može se reći ko je jasan favorit za prolaz dalje. Rezultat 1:1 je za nas veoma obavezujući i videćemo šta će biti. Biće nam potrebno mnogo snage – rekao je Vrba novinarima posle utakmice.
Revanš meč istih rivala na programu je narednog četvrtka na ,,Dosan areni”.