Parni valjak lako kroz Laktaše: Partizan i Budućnosti prvi par polufinala

0

Očekivan protivnik za Budućnost u polufinalu ABA lige. Plavi su dočekali Partizan, koji je takođe u samo dvije utakmice odradio posao protiv Igokee. U Laktašima je rezultat bio 101:77 za goste.

Parni valjak je već na startu meča krenuo punom parom (10:0), u toku prve četvrtine imao i 18 poena viška (24:6).

Domaći su parirali u drugoj četvrtini, serijom 14:3 prvo prišli na jednocifreni minus (27:20), zatim i na 28:30.

Partizan je nakon odmora ponovo podigao radnu temperaturu, imao i 23 poena prednosti nakon čega Igokea nije mogla više da se vrati, pa ni da zaostat smanji na jednocifreni.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Zek Ledej sa 20 poena. Odličan je bio Mateuš Ponitka sa 16, a dvocifreni su još bili Bruno Kaboklo i Džejms Naneli sa 14 poena. Uroš Trifunović je zabilježio 13 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Goran Filipović sa 28 poena. Kosta Kondić je ubacio 24 poena.