Prijetnje smrću gradonačelniku Novog Sada Milošu Vučeviću na žalost nisu izolovani incident, niti su upućene prvi put, naveo je sociolog, novinar i direktor Kulturnog centra Novog Sada Bojan Panaotović.
On je ocijenio da se radi o daleko složenoj i mračnoj stvari, nego što bi površni posmatrač mogao da donese zaključak da iza prijetnji stoje psihički labilne ličnosti, frustrirani pojedinci ili gupice psihopata.
– Prijetnje koje su Vučeviću, ne prvi put upućene, predstavljaju kriminalno i militantno krilo svetonazora, ideologije i koterija koje se ne mire sa razvojem Novog Sada, koje ne mogu da prežale što su dokinuli industrijsku zonu i otpustili radnike, dočim je Vučević oživio, doveo fabrike i omogućio zapošljavanje ljudi, koji ne mogu da prežale što je Novi Sad središte IT biznisa u regionu, u kom žive vrsni stručnjaci čije plate se mjere hiljadama evra, koji ne mogu da prežale što je Evropa ovaj grad prepoznala kao evropsku i omladinsku prestonicu, koji ne mogu da se pomire sa faktom da je Žeželjev most realnost, da su oni ostavili ruševine a da sada RTV ima velelepnu, novu zgradu…
Kriminalno krilo hejterske politike ne miri se sa činjenicom da će sa novim mostom koji će uskoro uskoro biti završen Vučević staviti pečat na svoju briljantnu misiju upravljanja Novim Sadom, nakon čega će se otisnuti u nove političke i profesionalne visine. Pošto ne mogu da iznjedre valjan program i steknu naklonost birača, a ne mogu da zaustave razvoj Novog Sada, iz mraka njihovih kuhinja dolazi očajnički naum da se nosilac pozitivnih procesa likvidira. Državni organi moraju ozbiljno da shvate ove prijetnje i da počinioce promptno privedu pravdi – kazao je Panaotović.
