Otpor Podgorice trajao 23 minuta: Budućnost povela u polufinalu plej-ofa Prve A lige

0

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Podgoricu 80:58 u prvom meču polufinala plej-ofa Prve A crnogorske lige.

Tim Aleksandra Džikića nijednom nije gubio (samo jednom je bilo neriješeno 2:2), ali je otpor Podgorice trajao 23 minuta.

Kapiten Suad Šehovića je trojkom doveo „plave” do, za prvo poluvrijeme, maksimalnih plus 11 u 13. minutu. ABA 2 ligaš se vratio i trojkom Kljajevića prišao na 29:27 u 18. minutu. Šest poena bila je razlika na poluvremenu, a Podgorica je prišla na 38:42 u trećem minutu treće četvrtine.

Uslijedila je serija od devet vezanih poena domaćih, koju su kreirali Petar Popović i Igor Drobnjak. Generalno napravio je domaći tim parcijal 17:4 i stigao do nedostižnih 59:42. Najveća razlika iznosila je 23 poena (74:51).

Aktuelne šampione su do pobjede vodili Popović sa 25 i Drobnjak sa 19 poena. Kod Podgorice Kljajević 12, Mišković i Langović po 11 poena.

Drugi meč serije koja se igra na dva trijumfa je u petak u 18 sati u Bemaks areni”.