„Orlovi“ poraženi u Španiji sa četiri gola razlike u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo

0

Rukometaši Srbije izborili su povoljan rezultat u prvom baraž meču za plasman na Svjetsko prvenstvo. Izabranici Borisa Rojevića poraženi su u gostima od Španije sa 32:28 (15:14), pa mogu da se nadaju plasmanu na planetarnu smotru posle revanša koji je na programu 12. maja u Novom Sadu.

Najefikasniji u sastavu Srbije bili su Kos i Ilić sa po pet, Jovanović i Orbović sa po četiri, Kojadinović sa tri gola.

Milosavljev je imao 13 odbrana.

Kod Španije, Aleks Dušebajev je postigao šest, Tarafeta pet, Daniel Dušebajev četiri gola.

Izabranici Borisa Rojevića, odigrali su sjajno tokom prvog poluvremena. Bili su čvrsti i agresivni u odbrani, nisu dozvolili Špancima da razviju igru u tranziciji, bili su odlučni i hrabri u napadu. Ogromno samopouzdanje ekipi ulivao je golman Dejan Milosavljev koji je tokom prvog poluvremena ima devet sjajnih intervencija.

Blagu prednost Španiji – 15:14, donijeli su Daniel Dušebajev i Garsiandija sa po tri, odnosno Kasado i Tarafeta sa po dva gola.

Kod Srbije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Ilić, Orbović i Kos sa po tri gola.

U nastavku meča, Španija je uspjela da stekne prednost od pet golova – 25:20, a Srbija nastojala da stigne do egala, što povoljnijeg rezultata pred revanš koji se igra 12. maja u Novom Sadu. Uslijedio je rat nerava, Perez de Vargas je sjajno branio, odličan je bio i Milosavljev, a na kraju, Španija dolazi u Novi Sad sa viškom od četiri gola.

U ostalim mečevima koji igrani ranije, u srijedu postignuti su sledeći rezultati: Grčka – Holandija 31:27, Rumunija – Češka 31:30, Farska Ostrva – Sjeverna Makedonija 34:27.