„Orlovi“ pokvarili oproštaj Ibrahimovića: Pobjeda u Štokholmu uvod u Evropsko prvenstvo

0

Reprezentacija Srbije ostvarila je ubjedljivu pobjedu u poslednjem pripremnom meču pred početak Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

„Orlovi“ su u Štokholmu, na oproštaju od reprezentativne karijere Zlatana Ibrahimovića, savladali Švedsku sa ubjedljivih 3:0. Na „Areni prijateljstva“ je viđen jedan veoma neobičan meč u kojem je Švedska po svemu prikazanom možda mogla i do trijumfa, da bi na kraju doživjela ubjedljiv poraz od Srbije koju su večeras čuvali Predrag Rajković i ubitačnost u završnoj trećini terena.

Gosti su poveli u 18. minutu golom Sergej Milinković-Savića, Aleksanadar Mitrović je u 60. minutu duplirao prednost, a deset minuta kasnije Dušan Tadić je postavio konačnih 0:3.

POKOLONI ZA IBRAHIMOVIĆA

Pred početak prijateljske utakmice u Štokholmu, čelni ljudi Fudbalskog saveza Srbije, predsjednik Dragan Džajić i generalni sekretar Jovan Šurbatović, zajedno sa direktorom sportskog sektora Miroslavom Tanjgom, uručili su prigodne poklone, dres i zlatnu plaketu, legendi švedskog i svjetskog fudbala Zlatanu Ibrahimoviću.

Ibrahimović se na meču sa Srbijom definitivno oprostio od igračke karijere…

ŠVEDSKA – SRBIJA 0:3 (0:1)

Stadion: Frends Arena. Strijelci: 0:1 S. Milinković Savić 18, 0:2 Mitrović 60, 0:3 Tadić 68. Sudija: Jasper Vergote (Belgija)

ŠVEDSKA: Olsen, Kraft, Hien, Lindelof (79. Starfelt), Kajuste, Kuluševski, Seltors, Forsberg (62. Holm), Elijason (46. Larson), Nilson (46. Isak), Elanga (62. Elanga). Selektor: Jan Dal Tomason.

SRBIJA: Rajković, Stojić, Milenković, Pavlović, Živković (71. Jović), Ilić, Lukić (46. Gudelj), Mladenović (61. Kostić), S. Milinković Savić (71. Birmančević) Vlahović (79. Samardžić), Mitrović (61. Tadić). Selektor: Dragan Stojković.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.