„Orlići“ vodili 2:0, minuti ih dijelili do finala, a onda krah: Portugalci idu u borbu za trofej

0

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na Kipru u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina od vršnjaka iz Portugalije rezultatom 3:2 (0:2).

Izabranici selektora Jovana Damnjanovića (suspendovanog za današnju utakmicu) vodili su 2:0 do 60. minuta, imali i gol prednosti sve do 89, a onda je uslijedio krah.

Tada su se poptuno „raspali“. primili još dva gola, te prepustili Portugalcima mjesto u finalu EP.

Poveli su „orlići“ u 22. minutu pogotkom Mihajla Cvetković, a prednost duplirali autogolom Eduarda Felicisima u 37.

Međutim, poslije sat igre, dakle u 60, autogol viđen je i na drugoj stani – Aleksa Damjanović zatresao je svoju mrežu.

U samom finišu, u 89. minutu, Portugalci su izjednačili pogotkom Rodriga More.

Peti minut nadoknade vremena riješio je ko će u borbu za trofej – Žoao Trovisko postigao je gol kojim je Portugalija izborila plasman u finale.

Portugalija će u finalu igrati sa pobjednikom drugog polufinala između Italije i Danske.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.