„Važno je da se o Kosovu i Metohiji govori u Skupštini, da ljudi čuju sa čim se suočavamo“, kaže predsednik Skupštine Srbije Vladimir Orlić uoči sednice o KiM koja će se, izvesno je, održati tokom septembra, a na koju će biti pozvan predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Orlić smatra da bi bilo dobro da se postigne konsenzus u parlamentu, ali da će to pre svega zavisiti od onih koji se trude da budu protiv svega.

Predsednik Skupštine Srbije ukazuje za Tanjug da su realne opasnosti uzrokovane jednostranim i opasnim potezima Prištine i Aljbina Kurtija i da je zato važno da građani znaju šta Srbija radi.

 

 

Tagovi