Saradnja Srbije i Mađarske i prijateljstvo Srba i Mađara nikada nije bilo bliže, a brza pruga od Beograda do Novog Sada, a za nekoliko godina i do Budimpešte, dokaz je zajedničkih napora u povezivanju dve zemlje, poručio je danas premijer Mađarske Viktor Orban.
Orban je u Novom Sadu, obraćajući se okupljenim građanima, nakon što je sa rukovodstvom Srbije iz Beograda u Novi Sad stigao brzim vozom, poručio i da će se uprkos svim izazovima sačuvati srpsko mađarsko prijateljstvo, kao i mir, u kojim će se ostvarivati zajednički planovi.
„Ovo je vaš veliki dan i mi Mađari vam na tome iskreno čestitamo“, rekao je Orban.
