„U cilju podizanja nivoa bezbjednosti, kroz pojačane preventivne i represivne aktivnosti usmjerene na sprečavanje nasilja i svih oblika kriminala, sa akcentom na zloupotrebu vatrenog oružja i narkotika, službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ izvršili su pretrese na više lokacija, kojom prilikom su oduzeti oružje, municija, tablete sa liste opijata, mačeta i sredstva za vezivanje“, saopštili su iz Uprave policije.
Kako su istakli, policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane izvršili su pretres porodične kuće i pomoćnih objekata na teritoriji opštine Andrijevica, koje koristi Z.B. iz Budve.
Prilikom pretresa, kako navode, pronađeni su sljedeći predmeti u ilegalnom posjedu:
- lovačka puška nepoznate marke i kalibra, bez vidljivog fabričkog broja, sa optikom;
- 252 komada municije nepoznate marke i kalibra;
- dva komada tromblonske municije;
- jedan komad protivavionske municije;
- tri komada inicijalnih kapisli;
- okvir od automatske puške;
- vojni nož – bajonet;
- 21 tableta „Bromazepam“ i „Ksalol“, koje se nalaze na listi opijata.
„O pronalasku navedenog oružja obaviješten je državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama, koji je naložio da se, nakon sprovedenih vještačenja, protiv Z.B. podnese krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija“, saopštili su oni.
U odnosu na pronađene tablete sa liste opijata, protiv Z.B. će, kako tvrde u UP, biti podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog sumnje da je počinio prekršaj iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga.
„Službenici Odjeljenja bezbjednosti Rožaje su, u cilju sprečavanja nasilja i kontrole djelovanja članova navijačke grupe “Mlade Gazije”, juče izvršili pretrese stanova koje koriste A.M., A.M., S.S., Z.S. i Dž.K.“, saopštili su u saopštenju.
Tom prilikom je, kako obavještavaju, kod Dž.K. pronađen i oduzet pištolj ručne izrade koji koristi lovačku municiju kalibra 12 mm, kao i 12 komada pripadajuće municije.
„Kod lica A.M. su pronađeni i oduzeti pištolj marke HS Produkt sa 55 komada municije, sredstva za vezivanje i ručni sprej sa nadražujućim dejstvom, dok su kod njegovog srodnika A.M. pronađeni mačeta i metalna palica na razvlačenje“, podvlače oni.
Kako zaključuju, u odnosu na oduzeto oružje, državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama će se naknadno izjasniti o pravnoj kvalifikaciji djela.
