Košarkaši Partizana su se vratili iz minusa od 14 poena na startu poslednje dionice, serijom 17:3 stigli Cedevita Olimpiju i na kraju pobijedili rezultatom 78:76 u poslednjem meču 14. kola ABA lige.

Nakon prekida serije od tri vezana poraza u regionalnom takmičenju šef stručnog štaba Partizana, Željko Obradović je rekao:

“Trenutak u kojem se nalazi ekipa je ostavila posledice. Trener Zvezdan Mitrović o čijim kvalitetima ne treba trošiti reči znao je da iskoristi sve naše slabosti. Šampion Slovenije je odigrao sjajan meč, bili smo u velikom minusu, ali smo uspjeli da se probudimo, uspjeli smo da se podignemo energetski prije svega, odbrana je postala čvršća, stiglo je i samopozdanje za igru u napadu. Izborili smo se za triler završnicu u kojoj smo imali i sreće”, naglasio je Željko Obradović.

Predstavnike medija je interesovalo zašto košarkaši Partizana nisu pravili prekršaj na devet sekundi prije kraja kada je Duejn Vašington pogodio za vođstvo već su branili napad i dozvolili Cedevita Olimpiji dva šuta za eventualnu pobjedu.

“Zašto nismo pravili prekršaj na devet sekundi prije kraja? Pa to bi bilo isto pitanje, recimo što nismo pravili kad je bilo neriješeno? Može da se postavi pitanje zašto nismo pravili faul na 20 sekundi prije kraja. To je dobro pitanje, ali odigrali smo kako smo mi odigrali. Nije to lako, nije lako donijeti takve odluke. Osvojili smo loptu, dali koš, pobijedili smo. Da smo izgubili, tek onda bi neko imao pravo da priča o tome. Kao što će uvijek. Uvijek će ljudi da pričaju i znaju sve najbolje kad se završi utakmica“, rekao je „Žoc“ i nastavio:

„Ja slušam to 35 godina, da je trebalo ovako ili onako… Ima ta klupa, pa nek se prijave ljudi ako mislite da je lako. Da vidite kako je meni kada im ovo pričam, ne za tu zadnju loptu, nego kako smo igrali prije tri dana i da ih motivišem. Mi smo dva puta osvojili loptu i zato smo dali lak koš. Tako da sam time jako zadovoljan“, rekao je Obradović, prenosi portal Sport Klub.

Foto: Dragana Stjepanović – ABA liga

Obradović ni večeras nije mogao da računa na kapitena Vanju Marinkovića, Ifea Lundberga i mladog Mitra Bošnjakovića.

“Vanja i Mitar su još uvijek daleko od tima. Ife je počeo da radi i trenira sa ekipom, ostali su više manje dobro. Slijede praznici, a zatim nas čeka lud i težak ritam u januaru. Imaćemo deset utakmica, svaka će biti teška i zahtjevna na svoj način”, rekao je Obradović.

Obradović je nakon poraza od Crvene zvezde u prošlom kolu bio nezadovoljan suđenjem i rekao je da ABA liga nije ozbiljno takmičenje.

“Da li će srpski klubovi napustiti ABA ligu, da li će se srpska liga osamostaliti naredne sezone? Ja bih pričao na tu temu kada bih znao o čemu se radi i o čemu pričate. Niti me ko pitao, niti sam bio na bilo kakvom sastanku, niti znam da se neko sastajao. Moj klub igra ABA ligu, a šta će biti na kraju sezone, ostaje da vidimo. Najbolje je pričati na kraju sezone, ali najiskrenije nemam pojma o čemo pričate i šta me pitate. Niti me je ko šta pitao, niti mi je poslao bilo kakvo objašnjenje, na kraju krajeva ko sam ja, ja sam nebitan ima tu ljudi koji misle da sve znaju”, rekao je Obradović posle poslednje utakmice u 2024. godini.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

REZULTATI

Utorak

Dubai – Igokea 92:81

Petak

Zadar – Spartak 76:66

Split – Mornar 87:73

Cibona – Borac 62:89

Subota

SC Derbi – Mega 77:82

FMP – Budućnost 88:91

Nedjelja

Krka – Crvena zvezda 67:79

Ponedjeljak

Partizan – Cedevita Olimpija 78:76

https://

Standings provided by Sofascore

 

Tagovi