Naredna „Novogodišnja turneja četiri skakaonice“, tradicionalno takmičenje u okviru Svjetskog kupa u skijaškim skokovima, trebalo bi da se održi po planu, s obzirom na to da će pripreme objekata u NJemačkoj i Austriji početi nakon što iste očiste od snijega, saopštava DPA.
„Zahvaljujući hladnim noćima i zimskom vremenu, uspjeli smo da proizvedemo dovoljno snijega na sve četiri skakaonice, uz minimalnu upotrebu energije, tako da možemo uskoro da započnemo i pripremu samih skakaonica“, rekao je Peter Kruer, direktor Turneje.
Novogodišnja turneja četiri skakaonice, 71. po redu, krenuće 29. decembra iz Obersdorfa, a prvog dana Nove godine, domaćin je po tradiciji Garmišpartenkirhen. Nakon drugog takmičenja, slijedi selidba u Austriju. Insbruk će 4. januara biti treća stanica Turneje, a dva dana kasnije i Bišofshofen.
U saopštenju organizatora navodi se da se prodaja karata vratila na nivo od prije koronavirusa, a da je Obersdorf prvi bio rasprodat, pa se očekuje više od 15 hiljada gledalaca na „Šatenberg“ skakakonici, 28. decembra.
Titulu pobjednika prethodne Turneje, braniće Japanac Rjoju Kobajaši.
(sk)
