Mladen Mikijelj

Novljanke završile nastup na međunarodnoj sceni

0

Odbojkašice Herceg Novog nisu uspjele da naprave iznenađenje u Parizu. Poražene su u revanšu šesnaestine finala CEV Kupa od Levaloe 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) i na taj način završile učešće u evropskim takmičenjima ove sezone.

Kao i u SC “Igalo” Pariz Levaola pokazao je kvalitet tima koji zaslužuje mjesto i u Ligi šampiona. Sigurno je lider francuskog šampionata odigrao u uvodna dva seta i bez problema zaključio meč.

Samo u završnom setu Herceg Novi je uspio da pruži nešto veći otpor, u početku imao prednost do +3, ali od sredine trećeg seta domaćin je okrenuo stvari u svoju korist, serijom 5:0 poveo 14:9, i uprkos pokušajima Novljanki slavio maksimalnu pobjedu, zakazao dvomeč sa Turk Hava Jolari-Sporom iz Istanbula.

Dijana Vuković i Oksana Jakušina osvojile su po devet poena, Ralica Vasileva meč je završila sa šest, četiri je osvojila Dijana Balaj, tri Kelsi Veltman, po dva poena reprezentativne tehničarke Tvrdišić i Ruskinje Vonogove, a poen je osvojila i mlada Lara Jovović. U redovima domaćina 15 poena Bjanke Kunjo, 12 Karin Palgutove.

Herceg Novi je evropsku sezonu počeo u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, na turniru u Zagrebu pobijedio ekipu Gacka 3:1, a izgubio od domaćina Mladosti 3:1, i belgijskog Asteriksa 3:2. Potom u oba meča prve runde nokaut faze CEV Kupa izgubio od Pariza po 3:0.

PARIZ LEVALOA – HERCEG NOVI 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

Pariz – Sportska dvorana “Marsel Serdan”. Gledalaca: 301. Sudije: Pindral (Poljska), Miklošić (Slovenija).

Poeni iz napada: Pariz Levaloa 43, Herceg Novi 27. Poeni iz bloka: Pariz Levaloa 9, Herceg Novi 6. Poeni nakon servisa: Pariz Levaloa 5, Herceg Novi 3. Greške protivnika: Pariz Levaloa 16, Herceg Novi 12.

Pariz Levaloa: Želin (libero), Palgutova 12, Zjani (libero), Verger, Žilfilan 3, Alanko 1, Kunjo 15, Tater 8, Engolongolo 3, Šemama 2, Kecman 3, Enrajt 10, Depie.

Herceg Novi: Vonogova 2, Cenović (libero), Vasileva 6, Čabonenko, Jovović 1, Tvrdišić 2, Vuković 9, Dragović, Tuševljak (libero), Balai 4, Veltman 3, Jakušina 9, Lisičić, Jonjev.