Sve je bliži Nikola Jokić trećem uzastopnom MVP priznanju u NBA ligi, nešto što nije pošlo za rukom Lebronu Džejmsu, Majklu Džordanu i Medžiku Džonsonu, još od Lerija Birda najjača liga na svijetu nije imala istog MVP-a tri sezone zaredom. Sada bi to moglo da se desi. Renomirani ESPN donosi rezultate glasanja novinara koji vide Somborca i ove sezone kao najkorisnijeg igrača lige.
Naime, Jokić je dobio ukupno 913 glasova pripadnika medija, a iza sebe je ostavio nekadašnjeg osvajača Janisa Adetokunba. Na trećoj poziciji je Džoel Embid, potom slijede Džejson Tejtum, Luka Dončić, Dža Morant…
Brojke koje bilježi Srbin ove sezone su neumoljive. U prosjeku upisuje trip-dabl. Ima 23,7 poena, 11,5 skokova i 10,1 asistenciju. Najbolji je igrač Denvera, a Nagetsi su trenutno najbolji tim Zapada. Sve ovo kada se sabere i nije čudo što se po svemu sudeći sprema novo veliki priznanje za Srbina.
Statistika kaže da je Denver upisao 25 uzasatopnih pobjeda kada Jokić zabilježi tripl-dab što je najveći niz pobjeda u istoriji NBA lige. Jokić je prestigao Medžika Džonsona koji je tu seriju imao od 1984. do 1987. Jokić već samo ove sezone ima 21 trip-dabl.
Uz to na prethodnih 20 utakmica, Nikola je na 14 imao trip-dabl. On je tek drugi igrač koji je uspio da na 20 utakmica ima 14 trip-dablova čime se pridružio Raselu Vestbruku.
Ipak, kada god su novinari pitali Jokića da prokomentariše brojke i činjenicu da je blizu osvajanja još jednog MVP priznanja uvijek je isticao da ne igra košarku zbog toga i da ne razmišlja o individualnim nagradama već samo o tituli sa Denverom. Nagetsi su trenutno prvi na Zapadu sa 41 pobjedom i 18 poraza. Iza sebe su ostavili Grizlise, Kinge, Sanse i Kliperse.
(mozzart sport)
