Novi kiks Partizana, Zvezda na +11

0

Fudbaleri Partizana remizirali su 1:1 sa Zemunom u okviru 24. kola srpske Superlige. Crno-beli su nastavili sa ,,rasprodajom“ bodova na svom terenu, jer je ekipa iz Gornje varoši četvrta u nizu koja je Humsku ulicu napustila sa bodom više na svom kontu, posle Spartaka, Vojvodine, Crvene zvezde. Štaviše, puleni Miroslava Đukića su ti koji bi morali biti zadovoljni konačnim rezultatom,pošto su do izjednačenja došli u 95. minutu debitantskim pogotkom Saše Zdjelara u domaćem šampionatu. Gosti su poveli u 70. minutu preko Nemanje Vućiča koji je sa 11 metara ,,panjenkom“ savladao Stojkovića. Prethodno je sudija Dejan Santrač duel mladog defanzivca Partizana Cucina i napadača Zemuna Đenića okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju,iako se na uporenom snimku vidi da do kontakta dvojice fudbalera nije došlo.
Novi kiks šampiona iskoristila je Crvena zvezda koja je u Subotici pobijedila domaći Spartak rezultatom 2:1 i tako uvećala prednost nad najvećim rivalom na 11 bodova. U teškim uslovima za igru,Zvezda je od starta nametnula svoj ritam i u prvih 20 minuta propustila nekoliko prilika da dođe do vođstva. Najveću, sa penala, u 3. minutu nije iskoristio Aleksandar Pešić koji je pogodio prečku. Ređali su se kao na traci promašaji Srnića, Milijaša, Krstičića i maleroznog Pešića koje su Subotičani kaznili u 39. minutu. Nikolić i Čečarić su odigrali dupli pas u kaznenom prostoru gostiju,nakon čega je Čečarić uposlio Đuričina koji je sa peterca sproveo u mrežu. Na odgovor izabranika Vladana Milojevića nije se dugo čekalo, Rodić je sa dva brza gola u 42. i 45. minutu preokrenuo rezultat i donio crveno-belima 20 pobjedu u prvenstvu.