Na dupli brejk Minesote u Koloradu, košarkaši Denvera odgovorili su istom mjerom u Mineapolisu i izjednačili u polufinalnoj seriji Zapada na 2-2.

Meč broj četiri protekao je u dominaciji aktuelnog prvaka NBA lige, koji je većem dijelu susreta imao dvocifrenu prednost, ne dozvolivši “vukovima” da dođu u situaciju da eventalnu trijumfuju pred svojim navijačima.

Nikola Jokić je bio najefikasniji u svom timu sa 35 poena (15/26 iz igre, 1/5 za tri, 4/6 slobodna bacanja) uz po 7 skokova i asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte i blokadu za 38 minuta na terenu. Jokić je u posljednjoj dionici zabilježio 16 od ukupno 25 poena svog tima!

Plej-of meč karijere odigrao je Aron Gordon sa 27 poena (11/12 iz igre, 2/2 za tri), 7 skokova, 6 asistencija i dvije blokade, Džamal Mari je dodao 19, Kristijan Braun 11, a Holidej 10 poena

Entoni Edvards je prevodio Minesotu sa 44 poena (16/25 iz igre, 5/8 za tri) uz po 5 skokova i asistencija, Majk Konli je upisao 15.

Peta utakmica serije je u srijedu ujutro u 4:30 časova u Denveru, a predstavnici lige će prije meča Nikoli Jokiću uručiti MVP nagradu, treću u posljednje četiri godine.

Tagovi