Vaterpolisti Novog Beograda pobijedili su Olimpijakos sa 16:15 u pretposlednjem kolu TOP 8 faze Lige šampiona i na taj način obezbijedili plasman na fajnal-for elitnog takmičenja koji se održava na Malti.
Novobegrađani su sa podmlađenim sastavom napravili pravi podvig, a ovaj rezultat još više dobija na značaju ako se u obzir uzme činjenica da će Novi Beograd četvrtu godinu uzastopno biti učesnik završnog turnira Lige šampiona.
Izuzetno uzbudljiva utakmica odigrana je u fantastičnoj atmosferi pred punim tribinama bazena SC „11. april“. Domaći su bolje počeli meč, brzo su stekli tri gola prednosti, a stečeno vođstvo su uspešno održavali. Ekipa trenera Živka Gocića tri gola viška imala je i na startu poslednje dionice, ali onda se razigrao maestralni Konstantinos Genidunias koji je u furioznom ritmu odigrao četvrtu četvrtinu.
Olimpijakos je uspio da napravi preokret i povede sa 14:13, ali Novi Beograd je imao spreman odgovor u liku Vasilija Martinovića. Tri gola za manje od dva minuta postigao je maestralni Martinović i tako obezbijedio zlata vredan trijumf svom timu.
Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio je Angelos Vlahopulos sa četiri pogotka, dok su se u timu iz Pireja pored pomenutog Geniduniasa sa četiri gola istakao i Gergo Zalanki koji se tri puta upisao u listu strelaca.
Kolo prije kraja Top 8 faze Lige šampiona poznati su svi učesnici fajnal-fora, a osim Novog Beograda za titulu klupskog prvaka Evrope boriće se francuski Marsej, španska Barseloneta i mađarski Ferencvaroš.
