Novak preokretom u polufinale Mastersa u Rimu: U četvrtfinalu bolji od Cicipasa

0

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, pošto je sa 2-1 u setovima eliminisao Stefanosa Cicipasa.

Nakon jučerašnjeg mučenja kao posljedica nepovoljnih vremenskih uslova, srpski i grčki teniser su danas bili jako raspoloženi za nadigravanje, a na kraju su nijanse odlučile pobjednika.

Podsjetimo, Cicipas je prenoćio sa većim izgledima za trijumf, pošto je u nastavak duela ušao sa prednošću od jednog seta (6:4) i vođstva od 2:1 u drugom, uz brejk zalihe.

Svjestan da nema prostora za kalkulisanje, Đoković je odmah krenuo agresivnije i bilo je primjetno da neće odustati od borbe.

Uspio je svjetski broj jedan da anulira brejk, a onda pri rezultatu 6:5 ponovo oduzme servis rivalu za izjednačenje u meču.

Odlučujući set bolje je započeo Cicipas. Poveo je Grk 3:1, a onda propustio nekoliko prilika da stekne dva brejka prednosti.

Đoković se vratio, ali je Grk ponovo imao meč u rukama, pošto je kod 5:4 servirao za prolaz dalje.

Ipak, mentalna snaga Beograđanina ponovo je došla do izražaja. Vezao je Novak tri gema i poslije više od tri sata igre proslavio plasman u polufinale.

Đoković neće imati puno prostora za predah, jer ga već večeras očekuje borba za ulazak u finale. Njegov rival biće pobjednik meča između Rubljova i Sonega.