Predsjednik opštine Ulcinj Genci Nimanbegu uputio je dopis pedsjedniku Vlade Milojku Spaiću povodom odluke Vlade o prihvatanju plana privremenih objekata na pojasu morskog dobra i novog cijenovnika.

“Poštovani gospodine premijeru, neočekivana i skrivena odluka Vaše Vlade o Planu privremenih objekata na području Morskog dobra, za koju nemate saglasnost primorskih opština, u suprotnosti je sa Vašim zalaganjima u skupštini, da lokalne samouprave same upravljaju svojom imovinom i gradom”, napisao je Nimanbegu, pa nastavio:

„Koje će biti posljedice ako primijenite ovu Odluku, ne možete ni zamisliti, ali smatram je kao najtežim činom prema našim građanima još od zemljotresa 1979. godine. Samo podizanje cijena zakupa javnih površina na primorskom području, učiniće nas skupom i nekonkurentnom destinacijom, stavljajući lokalnu privredu pod izuzetan izazov”, smatra Nimanbegu.

Sve primorske opštine, istakao je Nimanbegu, inicirale su sastanak sa vama i očekujemo hitan susret kako bi razjasnili situaciju.

“Ovoga puta Vaši politički partneri su Vam nametnuli odluku koja ugrožava našu ekonomsku budućnost i koja će ubrzati iseljavanje naših mladih iz ove Opštine. Kao rezultat vaših postupaka, bez konsultacija sa nama, a koji su u suprotnosti sa koalicionom sporazumom, još više me uvjerava da vas obavijestim da će naš Poslanik obustaviti sve dalje aktivnosti i radnje dok se ovaj problem ne riješi.

Kako je dodao, zaštita Valdanosa, održiva valorizacija Velike plaže i unapređenje turističke ponude, prioriteti su Opštine Ulcinj.

„Legitimno pravo da teritorijom upravljaju opštine je kamen temeljac lokalne samouprave, koju ste u ovom slučaju majstorski zaobišli”, istakao je Nimanbegu.

Poručio je kako je odlučan da svim sredstvima, u okviru svojih institucionalnih i građanskih ovlašćenja, štitim interese svog naroda i svih građana Opštine Ulcinj!

“Zato ću sjutra biti prvi na protestu za zaštitu teritorije Opštine Ulcinj, koja se i dalje pljačka centralističkom i antigrađanskom politikom. Kao gradonačelnik Opštine Ulcinj, ovu zabrinutost ću iznijeti i pred diplomatskim predstavništvima u Crnoj Gori, smatrajući da je ova odluka suprotna volji lokalnog stanovništva”, zaključio je Nimanbegu.

Tagovi