Nikšićanima pobjeda nakon prekida u Rožajama, Ibar odgovoran, povrijeđeno sedam fudbalera

0

Disciplinska komisija FSCG odlučila je da susret registruje rezultatom 3:0 za goste.

“Na osnovu Zapisnika sa utakmice, Komisija za takmičenje utvrdila je da su u 64. minutu utakmice, nakon postizanja pogotka za OFK „Nikšić“, domaći navijači „Gazije“ na svom dijelu tribine upalili 20-ak baklji, koje su ubacile u teren. Obzirom da se tada na terenu, zbog upaljenih baklji, pojavila velika količina dima, glavni sudija utakmice je, uz sugestiju delegata i četvrtog sudije, zaustavio utakmicu dok se baklje ne uklone sa terena od strane organizatora utakmice. U tom trenutku na terenu je bila značajno smanjena vidljivost od zapaljenih baklji, kada u 65. minutu utakmice, dok traje prekid, više destina navijača „Gazija“ sa tribina ulaze u teren. U opštoj gužvi i jurnjavi po terenu, u fizičkom obračunu i nasilničkom ponašanju navijačke grupe „Gazije“, prema riječima službenih predstavnika gostujućeg kluba, tjelesne povrede u tuči zadobili su sedam igrača OFK „Nikšić“.

„Cijeneći gore navedeno, kao i ostale činjenice konstatovane u zapisniku utakmice, Komisija za takmičenje nalazi da su prekid utakmice izazvali domaći navijači „Gazije“, te da je domaćin FK „Ibar“ odgovoran za prekid utakmice”, stoji u saopštenju koje potpisuje predsjednik Komisije za takmičenja Božidar Mićunović.