Današnji performans koji na „najgrublji i nepravedan način kvalifikuje ministricu zdravlja Jelenu Borovinić Bojović, osim što pokazuje duboko nepoznavanje aktuelne situacije, motivisan je političkim razlozima koji se ne tiču medicinske struke niti funkcionalnosti i organizacije zdravstvenog sistema, ocijenio je v.d. dirketor Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore Vuk Niković.
– Pravo svakog pojedinca je da odabere način brobe, ali svi moramo biti društveno odgovorni i voditi računa o sopstvenom zdravlju. Danas od ukupnog broja zaraženih oporavljeno je 98,5 odsto građana. Građani Crne Gore moraju da shvate da zdravstvene institucije rade u njihovom interesu, interesu pacijenata, rasterećeni dnevne politike. Kao ljekar i kao rukovodilac zdravstvene ustanove koja je vrlo bitna za funkcionisanje zdravstvenog sistema – Hitne medicinske pomoći – svjestan sam zatečenog stanja u ovoj Ustanovi i odgovoran prema građanima da iznesem tačne i precizne informacije. Oni koji su se nalazili na najodgovornijim funkcijama u zdravstvenom sistemu, uključujući i hitnu medicinsku pomoć gdje sam radio i sa ministricom zdravlja, unižavali su medicinsku struku i poziv ljekara. Temeljnim i odgovornim radom Ministarstva zdravlja na čelu sa aktuelnom ministricom, dovelo je zdravstveni sistem koji je bio pred kolapsom do najboljeg stanja u datim okolnostima, kako bi se pružala adekvatna zdravstvena zaštita građanima, ali i omogućili osnovni uslovi rada za medicinske radnike. Kao profesionalac, ljekar i čovjek osuđujem politički motivisane i neistinite napade i navode na ministricu. Nama je na prvom mjestu obaveza pružanja pomoći onima kojima to potrebno, mi smo prvo ljekari a tek onda nosioci određenih funkcija a ako su neki to zaboravili – onda je to njihova sramota- istakao je Niković.
On je pozvao građane da se vakcinišu, jer je to jedini način da se adekvatno izborimo sa epidemijom.
