Nezadrživi Girasi: Dortmund produbio krizu Uniona

0

Borusija Dortmund produbila je krizu Union Berlina, pošto su „milioneri“ slavili preokretom domaću pobjedu u 7. kolu Bundeslige – 4:2 (1:2).

Niklas Filkrug je domaće doveo u vođstvo u 7. minutu.

Dva minuta kasnije izjednačio je Gosens, da bi Bonući u 31. postavio rezultat poluvremena.

U nastavku bolji Dortmund i Šloterbek izjednačuje u 49, da bi rezervista Brant doveo domaćina u vođstvo u 54. minutu.

Rierson je postavio konačan rezultat u 71. minutu.

Umoran i povredama desetkovan napad Lajpciga nije uspio do gola protiv Bohuma na Red Bul areni (0:0). Domaćinu nisu za gol bila dovoljna ni dva penala. U 27. Manuel Rajmen je odbranio Simonsu a u 61. i Emilu Forsbergu.

Štutgart je nastavio niz odličnih reultata jer je preokretom na “Mercedes benc areni” savladao Volfsburg uz het -trik Serhi Girasija – 3:1.

Napadač iz Gvineje je prvi u ligama petice došao do 10 golova a sada već na kontu ima 13 u Bundesligi,

Darmštat je slavio u Augsburgu sa 2:1.