Nema više neporaženih timova: Radnički ispustio pobjedu u Splitu

0

Splitski Jadran i Radnički iz Kragujevca su igrali 10:10 (2:2, 0:1, 2:3,6:4) u meču koji je mogao da odluči ko će pored Pro Reka, Barselonete i Olimpijakosa iz A grupe izboriti plasman na fajnal-ejt Lige šampiona. Vaterpolisti iz Šumadije su propustili veliku priliku da se odlijepe četiri boda od Dalmatinaca i grčkog Vuljagmenija nakon šestog kola.

Vodili su izabranici Uroša Stevanovića sa dva gola razlike, 58 sekundi prije kraja utakmice na Poljudu, ali su dozovlili Jerku Marinić-Kragiću i Ivanu Domagoju Zoviću, da šest sekundi prije poslednjeg zvuka sirene donesu bod domaćima.

Ne znam šta da kažem poslije ovakve utakmice. Jadran nam se nudio, mogli smo da zatvorimo utakmicu. Međutim golove koje smo primali u poslednjoj četvrtini ne primaju ni pionirski sastavi a ne klubovi koji hoće na fajnal-ejt“, bio je razočaran Uroš Stevanović.

U pobjedničkom timu prednjačio je Jerko Marinić-Kragić sa tri gola, a pratili su ga Rino Burić i Zvonimir Butić sa po dva, koliko su postigli i Miloš Ćuk, Aleksa Ukropina, Marko Radulović i Josip Vrlić na drugoj strani. Dobru partiju pružio je i oporavljeni golman Lazar Dobožanov, koji je upisao 15 intervencija.

Nakon šestog kola nema više neporaženih ekipa u grupi A, odnosno neće biti timova sa svim pobjedama u cjelokupnoj Ligi šampiona. Pro Reko je u Barseloni deklasirao, do ovog kola, stoprocentnu Barselonetu 11:5 (2:1, 5:2, 2:2, 2:0).

Aktuelni prvaci su nakon 11 minuta imali tri gola viška (4:1), koja su do kraja meča uvećali na najvećih i konačnih plus šest.

Đakomo Kanela je sa tri gola predvodio Đenovljane do pete pobjde (imaju poraz samo od Olimpijakosa), sa tri pogotka. U timu Elvisa Fatovića isti učinak je imao Kanađanin Luk Entoni Pavilar.

U atinskom derbiju, Olimpijakos je opravdao ulogu favorita protiv Vuljagmenija 14:6 (3:0, 3:2, 2:3, 6:1).

Izabranici Igora Milanovića su utakmicu otvorili serijom 4:0 i čvrsto držali sve konce igre u svojim rukama. Marton Vamoš sa četiri gola je predvodio Pirejce do trijumfa, dok je jedini dvostruki strijelac u ekipi Vladimira Vujasinovića bio Marios Kapocis.

Prvu pobjedu u sezoni upisao je Vaspo Hanover na gostovanju Dinamo Tbilisiju 14:11 (3:0, 5:5, 2:2, 4:4).

U glavnom gradu Gruzije je takođe odlučilo dobro otvaranje meča jedne od ekipa. Bili su to Njemci, koji su u 10. minutu poveli 4:0. Jedino što su „policajci” uspjeli da priđu je da smanje na 4:5, ali su gosti brzo stekli tri gola viška i u drugom poluvremenu mirno priveli meč kraju.

Andrija Bašić je sa četiri gola bio najefikasniji među pobjednicima. U redovima Dinama, Đorđi Magrakveladze, Jovan Sarić, Artsiom Džihčarenka i Andija Vlahović su postiglli po dva gola.

A grupa: Dinamo – Hanover 11:14, Olimpijakos – Vuljagmeni 14:6, Barseloneta – Pro Reko 5:11, Jadran ST – Radnički 10:10. Trenutni plasman: Olimpijakos 15, Barseloneta 15, Pro Reko 15, Radnički 8, Jadran ST 7, Vuljagmeni 7, Hanover 3, Dinamo 0.

B grupa: srijeda od 19:30: OSC – Jug, Sabadelj – Marsej, Špandau – Breša; od 20.45: Ferencvaroš – Novi Beograd. Trenutni plasman: Novi Beograd 13, Breša 12, Ferencvaroš 9, Jug 7, OSC 5, Špandau 5, Marsej 4, Sabadelj 1.