Neka nova Engleska: Kejn sam srušio Panamu

0

ENGLESKA – PANAMA 6:1 (5:0)
(Stons 8, 40, Kejn 22, 45+1pen, 62, Lingard 36 – Baloj 78)

Ovo je neka nova, okrutna Engleska. Engleska koja ima glavu i rep, koja kažnjava protivnika i ima napadača superklase Harija Kejna. Sa druge strane jeste bila Panama, ali je Gordi Albion pokazao sa čime raspolaže i izbušio mrežu debitanta Paname. Meč je završen rezultatom 6:1 (5:0), a Engleska je ovom pobjedom izborila plasman u narednu rundu šampionata.
Englezi su pokazali šta znači dobro koristiti prekide. Od pet golova u prvom poluvremenu, četiri su pala poslije prekida što je samo potvrdila trend na ovom šampionatu. Više od polovine golova pada poslije prekida. Iako je tako, Englezi će imati jako oružje u nastavku turnira.
Hari Kejn je dao dva gola iz penala šutirajući gotovo na identičan način (kasnije još jedan u drugom poluvremenu), a dva gola dao je i Džon Stons, takođe poslije prekida. Pokazao je da igra odlično glavom. Posebno je bio važan onaj gol poslije kornera u osmom minutu kada je načeo protivnika.