Nejmar kreirao, Mbape pogađao: Kraj nestvarne serije Bajerna, pobjeda Čelsija u Sevilji

0

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Čelsija ostvarili su pobjede u gostima, u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, PSŽ je na Alijanc Areni savladao Bajern Minhen sa 3:2.
Bayern München – Paris Saint-Germain Live Score

Bolji početak duela u Minhenu gosti nijesu mogli ni da zamisle. Već poslije tri minuta igre PSŽ je poveo.

Mbape je dobio lotpu u prostor od Nejamra, šutirao sa desne strane pravo u Nojera, ali je golman Bavaraca loše reagoao pa se lopta otkotrljala u gol.

Bajern se nije previše obazirao na taj primljeni gol Filokva ekipa je napadala, stvarala šanse, ali je gost zadao još jedan udarac u 28. minutu. Ponovo je Nejmar bio asistent, a ovog puta je Markinjos pogodio.

Akutelni šampion Evrope konačno je probio bedem Parižana u 37. minutu i to pošto je nakon centaršuta Pavara, Čupo Moting glavom pogodio za 1:2.

Domaćin je kontrolisao dešavanja na terenu, a svoju nadmoć krunisao je još jednim golom u 60. minutu. Miler je bio na pravom mjestu i trazajem glavom poravnao rezultat.

Činilo se da Bajern hita ka preokretu, ali je kontra gostiju još jednom “ubila“ njemački tim.

Mbape je prevario Boatenga, a onda i Nojera za novo vođstvo svoje ekipe.

Pokušao je domaćin da dođe bar do poravnanja, stvorio je i par dobrih prilika, ali su Parižani uspjeli da sačuvaju stečenu prednost.

Revanš u Parizu na programu je narednog utorka.

Porto je u Sevilji dočekao Čelsi i nije se dobro proveo. “Plavci“ su slavili sa 2:0 čime su napravili veliki korak ka plasmanu u polufinalu.

A moglo je sve biti mnogo drugačije.

Porto je bio većim dijelom meča bolji rival, stvarao je šanse, ali je Čelsi surovo kažnjavao promašaje i greške fudbalera portugalskog tima.

Čelsi je poveo u 32. minutu lijepim golom Maunta.

Porto je pokušavao da poravna rezulta, propustio je par lijepih prilika, ali u tome nijesu uspjeli.

Naprotiv, nakon katastrofalne greške odbrane “zmajeva“ Ben Čilvel se praktično ušetao u gol, u 85. minutu za velikih 2:0 pred revanš koji je na programu za šest dana, na istom mjestu.