NBA: Jokić tripl dablom srušio Bogdanove Hokse, povreda Stefa Karija

0

Nikola Jokić je ostvario 18. tripl-dabl u sezoni, a Denver je zadržao stoprocentni učinak kada se radi o pobjedama kada najbolji igrač NBA lige ima takav učinak. Dobio je Denver ekipu Atlante 128:108.

Nikola je imao 14 poena, 18 skokova i deset asistencija za nešto više od 30 minuta na parketu. Glavna zvezda tima ipak je bio Džamal Marej koji je bio nezaustavljiv i to sa 41 poenom. Takođe je i Majkl Porter bio odličan jer je ubacio 23 poena. Nagetsi imaju skor 19-1 u 20 utakmica na domaćem parketu, a ovim trijumfom se najbolji tim Zapada izjednačio sa Seltiksima koji vode na Istoku sa skorom 37-16.

Inače utakmica je zaista bila nezanimljiva u smislu kretanja rezultata. Nagetsi su dominirali u svakom aspektu, u drugoj četvrtini su napravili razliku koju nisu do kraja ispuštali. U jednom trenutku je Atlanta prišla na dva posjeda zaostatka, ali su Nagetsi sa Marejem izgledali nedodoriljivo, napravili su seriju 15-2 i tu je meču bio kraj.

Bez Trea Janga koji je bio bolestan možda Hoksi i nisu mogli bolje. Dedžonte Marej je imao 28 poena, dok je Bogdan Bogdanović sa klupe imao osam uz šut iz igre 4/10.

Voriorsi su dobili Meverikse 119:113, ali bi to mogao da bude meč u kom su aktuelni šampioni mnogo više izgubili. Stef Kari se tokom treće četvrtine povrijedio tokom jedne odbrane i nije se vraćao u igru. Kari je do tada imao 21 poen, sedam asistencija i šest skokova i bez njega je Golden Stejt dao tek 17 poena u poslednjoj četvrtini. Stef je ispostavilo se ostavio dovoljnu zalihu za ekipu Golden Stejta da ona dobije meč protiv Dalasa koji je bio bez povrijeđenog Luke Dončića.

Voriorsi su samljeli Mevse u prvoj četvrtini kada je bilo 40:23, a bez Luke Dalas nije imao dovoljno snage da napravi potpuni preokret. Sa Karijem na parketu Voriorsi su sve kontrolisali, a Divnidi i Hardavej koji su bili najefikasniji kod gostiju nisu mogli da naprave preokret u poslednjoj deonici.

Bilo je 116:111 na minut i po do kraja, ali ponestalo je vremena za Dalas da napravi preokret. Osim Karija „ratnici“ su imali još šest dvocifrenih igrača, dok je pomenuti Dinvidi bio najefikasniji kod Mevsa sa 25 poena.

Tanderi su bili nestvarno motivisani protiv Hjustona pa su dali 153 poena. Hjuston je imao tek 121, a najefikasniji u ovoj utakmici bio je Šaj Gildžus Aleksander sa 42 poena. Boban Marjanović je bio na parketu za Roketse i ubacio je dva poena za šest minuta na parketu.

Milvoki je bio bolji od Majamija 123:115 uz tripl-dabl Janisa Adetokunba. Grk je imao 35 poena, 15 skokova i 11 asisstencija, a Majamiju je falilo nekoliko igrača apa Baksi i nisu imali preveliki problem da dobiju Majami prvi put ove sezone. Džimi Batler je imao 32 poena, Tajler Hirou 24, a meč su propustili Kajl Lauri i Viktor Oladipo. Nije igrao ni ruki iz Srbije Nikola Jović.