Fudbalski savez Engleske (FA) pokrenuo je istragu nakon što su navijači Arsenala gađali igrača Mančester sitija Kevina De Brujnea tokom meča Premijer lige, prenio je Bi-Bi-Si.

„Građani” su u gostima savladali Arsenal sa 3:1, i tako preuzeli od „tobdžija” prvo mjesto na tabeli. De Brujne je bio na meti napada Arsenala, koji su ga gađali tvrdim predmetima, kada je napuštao igru.

Londonski klub je saopštio da proučava snimke sigurnosnih kamera, i da će počinioci, ako se utvrdi njihov identitet, biti strogo sankcionisani. De Brujne je bio strijelac prvog gola i asistent kod trećeg pogotka.

(sk)

Tagovi