Nakon Đokovića i Lajović savladao Medvedeva

0

Dušan Lajović napravio je pravu senzaciju i savladao Danila Medvedeva u prvom kolu turnira u Roterdamu!

Reprezentativac Srbije je slavio u dva seta, 7:6, 6:4 posle 96 minuta igre i srušio snove Rusa o šansi da stigne do drugog mjesta na ATP listi.

Medvedev je morao da stigne do finala Roterdama kako bi pretekao Rafaela Nadala i stigao na korak od Novaka Đokovića.

Rus je bio prvi nosilac na turniru u Holandiji i favorit u odnosu na 27. igrača svijeta iz Srbije, ali je Lajović briljantnom igrom uspeo da eliminiše momka koji je nedavno nastupio u finalu Australijan opena protiv Đokovića.

Velika borba je viđena u prvom setu, Medvedev je u petom gemu stigao do brejka, ali je već u sledećem Lajović uzvratio i smanjio na 3:3.

Set je otišao u taj-brejk, Lajović je stigao do četiri četiri set lopte, Medvedev je vezao tri poena, ali nije uspeo da izjednači i srpski igrač je poveo sa 1:0.

To kao da je slomilo Medvedeva, Lajović je već u prvom gemu drugog seta stigao do dvije brejk šanse, u četvrtom je imao još dvije, ali je iskoristio tek petu, u devetom gemu.

U desetom je servirao za meč i rivalu nije dozvolio da osvoji nijedan poen, te je iz prve meč lopte završio posao i plasirao se u drugo kolo turnira u Roterdamu, gdje ga čeka hrvatski igrač Borna Ćorić.