Mladen Mikijelj

Nađa Kadović junak: Veliki remi „plavih“ u Brestu

0

Veliki bod za Budućnost u Brestu! Bez pobjednika (20:20) u duelu 7. kola EHF Lige šampiona.

U duelu protiv direktnog konkurenta u borbi za eliminacionu rundu elitnog takmičenja, „plave“ su odigrale hrabro u sjajnoj atmosferi u Brestu, a Nađa Kadović je bila junak, jer je pogodila tri sekunde prije kraja za veliko slavlje naših igračica, jer su ostale neporažene na gostovanju na krajnjem zapadu Francuske.

Brest naredne subote stiže u Podgoricu, a ukoliko „plave“ dođu do pobjede, izjednačiće se sa današnjim rivalom i u potpunosti preokrenuti situaciju u svoju korist, jer će biti u prednosti u odnosu na francuski tim i Savehof koji je bez pobjede na polovini grupne faze.

Od starta se vidjelo da izabranice Bojane Popović mogu da pariraju favorizovanom protivniku.

Budućnost je tri puta imala dva gola prednosti (6:4, 7:5, 8:6), ali je domaćin preokrenuo predvođen bivšom igračicom plavo-bijelih Valerijom Maslovom – 9:8 u 26. minutu.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavila je Kalidijatu Niakate, koja je sa tri gola najefikasnija u našem timu.

I u nastavku su „plave“ bile u prednosti, koja je u 50. minutu iznosila dva gola nakon što je treći put mrežu rivala zatresla Ivona Pavićević – 17:15.

Brest je prekrenuo na krilima Aleksandrine Kabral-Barbose (19:18, 55. minut), ali su „plave“ sa dva gola Kadović, došle do velikog boda.

BREST – BUDUĆNOST 20:20 (9:9)

Brest – „Brest arena”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Lovin i Raluka-Stanku (Rumunija). Sedmerci: Brest 3 (2), Budućnost Bemax 1 (1). Isključenja: Brest 8, Budućnost Bemax 10 minuta. Crveni karton: Fopa (Brest) u 23. minutu.

Brest: Filter (četiri odbrane), Fođea (sedam odbrana), Moni 1, Tublan 1 (1), Lasurs 1, Fore, Freriks 3, Fopa 1, Holevova, Delaje 1, Karlson, Koatanea 1, Maslova 6, Žariž 1, Dembele, Kabral-Barbosa 4 (1).

Budućnost Bemax: Atingre (tri odbrane), Gigerih (pet odbrana), Marsenić, J. Vukčević 1 (1), Godeč 6, Popović, Nijakate 3, Čališkan 1, Kardoso de Kastro 1, Ivanović 1, Agović, Tomova 2, Hafra, Kadović 2, Pavićević 3, N. Vukčević.