U Crnoj Gori su od juče na snazi mjere Instituta za javno zdravlje, gdje se zabranjuje okupljanje do 50 ljudi na javnim površinama, kao što su trotoari, parkovi, trgovi, itd. Međutim, današnje okupljanje na Cetinju tzv. komita koji se protive ustoličenju mitropolita Joanikija u tom gradu ukazuje na to da će se te mjere danas prekršiti.
Podsjetimo, prilikom trajanja litija kada su na snazi bile mjere tadašnjeg NKT-a, policija i tužilaštvo su privodili i kažnjavali vjerni narod drakonskim kaznama, koje je bilo teško platiti. Ljudi su zaustavljani u kolonama i nije im omogućen prolazak dalje.
Sjetićemo se kada je kolona na Bioču zaustavljena u kojoj je bio i sam premijer Krivokapić, tadašnji nosilac liste „Za budućnost Crne Gore“, policija nije htjela da im dozvoli da prođu do hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici gdje je trebao da se okupi vjerni narod.
Policija je čak u nekim trenucima primjenjivala i silu kada su se građani okupljali ispred stanica policije kako bi izrazili protest zbog prekoračenja upotrebe sile nad građanima Budve kada je DPS htio nasilno da preuzme vlast koju su činili DF i Demokrate.
Ovog puta policija nije ni upozorila građane da se ne okupljaju na Cetinju, već su samo evidentirali registarske oznake i napravili policijske zapise ulaska auta na Cetinje.
Očigledno je da se nikakva reforma u policiji nije desila, kada se građani koji pozivaju na rušenje ustavnog poretka, sukobe i proteste ne privode i ne hapse, a tadašnji vjerni narod koji je mirno šetao se privodio i procesuirao za najmanju sitnicu.

