Mučenje, briga, pobjeda: Partizan okrenuo Mačvu za 13 minuta

0

MAČVA – PARTIZAN 1:3 (1:0)
(Gavrić 36 – Nikolić 68, Pantić 81, Rikardo 86)

Nije baksuzan, nego srećan broj. Sujevjerni će reći da im 13 smeta, ali navijači Partizana mogu da zapjevaju, jer je tačno 13 minuta bilo potrebno njihovim miljenicima da preokrenu rezultat u Šapcu i na mjestu gdje su se mučili i prošle sezone opet „okrenu“ Mačvu, za pobjedu u šestom superligaškom kolu – 3:1.
Mada nije blistao, mada je više od sat vremena vozio u rikverc i tanjio živce Grobara, sastav Zorana Mirkovića se uzdignutih ruku vraća za Beograd, pošto je na stadionu kraj Save uradio isto što i 5. novembra prošle godine. I tad je zaostatak poslije prvog poluvremena pretvorio u slavlje 3:1, a ovoga puta bilo mu je potrebno manje vremena da stigne do trećeg prvenstvenog slavlja.
U režiji dvojice napadača, Nemanje Nikolića i Rikarda Gomeša, te večerašnjeg kapitena Danila Pantića, Parni valjak je „poništio“ izvanrednu partiju Mačve iz prvog dijela i neokrnjen prošao jednu od zahtjevnijih krivina na superligaškom putu, s tim što je i autorima preokreta jasno da greške iz uspavanog, bezvoljnog i za njih skromnog prvog poluvremena ne smiju da ponove u četvrtak, u revanšu sa Bešiktašem.