Mornar se držao samo jednu četvrtinu, Zvezda prejaka za Barane

0

Zvezda je u hali „Aleksandar Nikolić“ slavila rezultatom 93:62.

Barani su dosta dobro odigrali prvi period, imali prednost, a Zvezda je u finišu preuzela vođstvo i tu četvrtinu dobila rezultatom 24:23.

Mnogo bolje Zvezda je odigrala drugu četvrtinu. Mornar je loše šutirao sa distance, a domaći su znali da kazne svaku grešku Barana, pa su na poluvremenu vodili 46:36.

Loše je tim Mihaila Pavićevića izgledao u trećoj četvrtini. Šut je opet zakazao, a Zvezda konstantno povećavala prednost, pa su crveno-bijeli pred posljednju četvrtinu imali plus 20 – 67:47.

Dominantna je Zvezda bila i u posljednjem kvartalu. Mornar nije uspio ni da zaprijeti, pa su crveno-bijeli zasluženo slavili.

Mornar je tako zabilježio prvi poraz u ABA ligi, dok je Zvezda zadržala maksimalan učinak.

Najefikasniji kod barske ekipe bio je Džejkob Pulen sa 12 poena, Marko Jeremić je imao devet, a Keni Gabrijel osam.

U Zvezdi je najbolji bio Džordan Lojd sa 16 poena, dok je 13 dodao Dejan Davidovac.